Poseł Lipiec: skandaliczna decyzja warszawskiego sądu [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 24.10.2019 08:30
Autor: Marek Orkisz , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.10.2019. Kielce. Krzysztof Lipiec - poseł PiS

24.10.2019. Kielce. Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który uchylił wyrok komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji jednej ze stołecznych kamienic budzi olbrzymie kontrowersje i pokazuje, że sąd wpisuje się w politykę prowadzoną przez lata przez warszawski ratusz - powiedział poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Parlamentarzysta dodał, że skandalem jest to, że sąd stanął po stronie dzikiej reprywatyzacji, której efektem było gnębienie i wyrzucanie na bruk lokatorów oraz olbrzymie straty po stronie skarbu państwa. Przypomnijmy, że w sprawie warszawskiej kamienicy stroną jest prawomocnie skazany Marek M., nazywany „kolekcjonerem kamienic". 

- Przez 8 lat koalicja PO-PSL nic z tym nie robiła. Gdy powstała komisja weryfikacyjna, która kolejny raz bada sprawy i wydaje decyzje sądy stają po stronie tych, którzy dokonywali reprywatyzacji z naruszeniem prawa. Miejmy nadzieję, że Naczelny Sąd Administracyjny poważnie potraktuje los pokrzywdzonych i sprawiedliwość zostanie przywrócona - stwierdził lider świętokrzyskiego PiS.

Krzysztof Lipiec dodał, że przykład warszawskiego sądu pokazuje, iż prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna.

Polityk odniósł się także do odbieranych dziś przez posłów zaświadczeń o wyborze. To oznacza, że nowy Sejm rozpocznie niebawem pracę.

- Jesteśmy przygotowani, by kontynuować dobre reformy i programy społeczne. Chcemy postawić także na rozwój przedsiębiorczości. Polska jest w czołówce krajów najszybciej się rozwijających. Mamy rekordowo niskie bezrobocie, a premier Mateusz Morawicki jest przygotowany, aby kontynuować politykę zrównoważonego rozwoju kraju, na której skorzysta także nasz region - stwierdził poseł.

Tagi do tego wpisu
Reklama