SSE „Starachowice” w rękach rządowej agencji

Data publikacji: 24.10.2019 15:02
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.04.2016. Starachowice. Specjalna strefa ekonomiczna.

10.04.2016. Starachowice. Specjalna strefa ekonomiczna.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu sfinalizowała zakup Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”. Za 16 mln zł odkupiła prawie 80 proc. udziałów od miasta Starachowice i prywatnej spółki Inweststar. ARP zarządza teraz dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi - mielecką i tarnobrzeską. Dzięki włączeniu w nadzór właścicielski, SSE „Starachowice” uzyska nowe możliwości inwestycyjne.

- Z punktu widzenia nowego właściciela przejęcie obszaru SSE „Starachowice” stworzy warunki do współpracy z dużymi przedsiębiorstwami działającymi na obszarze strefy, m.in. Zakładami Azotowymi Puławy, MAN Bus i Cersanit oraz samorządami województwa świętokrzyskiego - powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

- Dzięki zakupowi „Starachowic” będziemy mogli aktywnie włączyć się w zagospodarowanie 600 hektarów w Obicach, w okolicy Kielc. Mamy kompetencje, zasoby finansowe i organizacyjne, żeby na tym terenie stworzyć park przemysłowy dla inwestycji strategicznych nie tylko dla regionu, ale także dla kraju. Jestem przekonany, że na naszej inwestycji skorzysta lokalna przedsiębiorczość i całe województwo świętokrzyskie - powiedział.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w ramach ważnych zezwoleń na terenie SSE „Starachowice” zainwestowali 2,4 mld zł i utworzyli ponad 8 tys. nowych miejsc pracy.

Reklama