Wyjątkowe jubileusze par z gminy Sobków

Data publikacji: 24.10.2019 18:50
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.10.2019 Sobków. Jubileusz złotych i diamentowych godów

24.10.2019 Sobków. Jubileusz złotych i diamentowych godów
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Pary małżeńskie z gminy Sobków, które przeżyły ze sobą 50 i 60 lat świętowały złote i diamentowe gody. Medale za długoletnie pożycie w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy 16 parom wręczyli wójt gminy Tomasz Chaja w asyście wiceprzewodniczącej Rady Gminy Sobków Danuty Wójcickiej. Podczas uroczystości były również życzenia od wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, które składał Krzysztof Nowak, a także starosty jędrzejowskiego Pawła Faryny.

Jak powiedział wójt Tomasz Chaja, każdy jubileusz jest okazją do świętowania, jednak złote i diamentowe gody są wyjątkowe.

- Niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej - podkreślił.

Dodał, że ich postawa jest godna naśladowania zwłaszcza wśród młodego pokolenia, ponieważ dzisiejsze czasy nie zachęcają do podejmowania wysiłku w walce o trwałość małżeństwa.

- Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za rodzinę pozwoliły budować lepszą przyszłość, zarówno dla najbliższych, jak i lokalnej społeczności. M.in. dzięki waszej pracy nasza gmina rozwijała się i rozkwitała. Wielu z państwa pomimo wieku emerytalnego wciąż jest aktywna. Za wszystkie dokonania życia bardzo dziękuję - powiedział wójt. 

Wśród par świętujących złote gody byli m.in. Janina i Zenon Stępniowie ze Szczepanowa, którzy ślub brali 26 kwietnia 1967 roku. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że jubileusz jest dla nich dużym przeżyciem i szczęściem, że wspólnie doczekali tak pięknego dnia. Jak mówili, ten czas nie zawsze był łatwy, ponieważ oprócz radosnych chwil były i trudne momenty. W codziennym życiu pomagała im miłość, wyrozumiałość i szacunek. W swoim życiu wychowali 4 dzieci i doczekali 5 wnuków.

Uroczystość złotych i diamentowych godów odbyła się w Szkole Podstawowej w Sobkowie. Dla jubilatów uczniowie przygotowali program artystyczny.

Reklama