Krzysztof Słoń: Przemysław Gosiewski może być wzorem dla wszystkich polityków

Data publikacji: 25.10.2019 09:59
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Słoń - senator PiS

Na zdjęciu: Krzysztof Słoń - senator PiS
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Wicepremier Przemysław Gosiewski jest wzorem tytanicznej pracy i tego, że parlamentarzysta może być blisko ludzi - powiedział senator Krzysztof Słoń zapowiadając odsłonięcie w niedzielę pomnika wicepremiera.

Jak dodał, fenomen Przemysława Gosiewskiego polega na tym, że przez swoją ciężką pracę w parlamencie i regionie zyskiwał uznanie i szacunek nawet oponentów. Nakreślił nowe standardy działania polityka. Pokazał, że można uprawiać politykę, być wicepremierem, organizować wiele przedsięwzięć, a jednocześnie mieć czas na liczne spotkania z ludźmi w całym regionie.

Przyciągał do siebie pracowitością i niezwykłymi cechami charakteru. Był wizjonerem. To dzięki niemu powstał wyśmiewany wówczas peron we Włoszczowie, który jak się okazuje z perspektywy czasu, był bardzo ważną inwestycją otwierającą region na świat. Przemysław Gosiewski może być dla nas wzorem i przykładem.

Senator Krzysztof Słoń odbiera dziś zaświadczenie o wyborze do Izby Wyższej Parlamentu. Komentując to wydarzenie stwierdził, że zawsze towarzyszy temu wzruszenie.

- Nigdy nie ma rutyny. Zawsze wobec stojących wyzwań jestem pokorny. To już trzecia kadencja - dodaje senator.

Jak zauważył gość Radia Kielce, za pierwszym razem głosowało na niego 40 tys. osób, cztery lata później 77 tys., a podczas ostatnich wyborów 98 tys. Wzrastające poparcie oznacza , że to były dobrze przepracowane lata. Przed nami kolejny czas wytężonej pracy - dodał senator.

Posłuchaj rozmowy:

Reklama