Festiwalowe spektakle znów na scenie

Data publikacji: 25.10.2019 13:28
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.10.2019. Kielce. Inauguracja II Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego

22.10.2019. Kielce. Inauguracja II Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

II Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny na półmetku. Dziś widzowie obejrzą spektakl „Być jak Beata” w reżyserii Magdy Miklasz. Widzowie usłyszą znane utwory Beaty Kozidrak i zespołu Bajm.

Beata Kozidrak, wokół której osadzona jest sztuka, widziała ten spektakl cztery razy - mówi reżyser Magda Miklasz. Po raz pierwszy na premierze.

- To było chyba dla niej bardzo duże przeżycie. Uświadomiliśmy sobie, jak może to odczuwać gwiazda, dla której robi się coś za życia. Może obawiać się tego spektaklu. Beata Kozidrak czytała scenariusz, ale nie wiedziała, na ile my wyważymy pewne treści, czy ją wyśmiejemy. To jest cienka granica – mówi twórczyni.  

Spektakl nie opowiada wyłącznie o Beacie Kozidrak, bardziej o zjawisku, jakim się stała – dlaczego porusza tak wielu ludzi w Polsce. – Zachwyciliśmy się wielką publicznością, jaką ma artystka – zaznacza reżyserka.

- Zmieniają się pokolenia, a liczba fanów Beaty Kozidrak rośnie, nie maleje. Jest to też spektakl o marzeniach Polaków. Nasi bohaterowie zastanawiają się, czy jest im blisko do Beaty, w jakie nuty uderza w nich, a jakie w innych ludziach – przybliża Magda Miklasz.

W spektaklu usłyszymy hity Bajmu, ale też mniej znane utwory. Pojawią się między innymi „Biała armia”, „Nie ma wody na pustyni”, „Józek, nie daruje ci tej nocy”.

Scenografię do sztuki przygotowali Piotr Domalewski i Żelisław Żelisławski. Spektakl „Być jak Beata” rozpocznie się o godzinie 19.00. Przypominamy, że wszystkie sztuki w ramach festiwalu są grane w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Reklama