Młodzież pomoże w kweście?

Data publikacji: 25.10.2019 15:07
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kwesta na Cmentarzu Starym

Kwesta na Cmentarzu Starym
Kielce. 01.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

O zaangażowanie uczniów kieleckich szkół w kwestę na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków apeluje Stanisław Szrek, prezes Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego. Starania te popierają władze Kielc.

Stanisław Szrek spotkał się w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego z dyrektorami szkół. Jak mówił, ma nadzieję, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłych, duża grupa młodzieży weźmie aktywny udział w zbiórce.

- Myślę, że to jest ewenement, bo udało nam się przez te lata angażować po kilkuset uczniów na kwestę. To duża wartość i dla nich, bo jest okazja pokazania im historii, przeszłość miasta – tłumaczy Stanisław Szrek.

Waldemar Pukalski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach jest pewien, że jego uczniowie również w tym roku nie zawiodą. – Nie ma potrzeby namawiania ich, po prostu przypominamy o kweście. To dla naszej szkolnej społeczności jest ważne, bowiem w I LO mieści się sztab zbiórki – mówi Waldemar Pukalski.

Akcję Stowarzyszenia Ochrony i Dziedzictwa Narodowego pozytywnie ocenia Piotr Sowiński, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Mikołaja Kopernika w Kielcach.

- Nie chodzi tylko o szacunek i tradycję, ale też o historię. Nie mamy wyjścia, musimy zachęcać uczniów do wzięcia udziału w kweście. Ale już wiem, że u mnie w szkole zaangażuje się duża grupa uczniów. Będzie to około 40 osób plus nauczyciele – mówi Piotr Sowiński.

Kwesta na odnowienie zabytkowych nagrobków na kieleckich cmentarzach odbywać się będzie od 1 do 3 listopada.    

Podobne wiadomości
Reklama