Jarosław Kaczyński wspominał wicepremiera Przemysława Gosiewskiego

Data publikacji: 27.10.2019 17:00
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.10.2019. Kielce. Uroczystość odsłonięcia pomnika Przemysława Gosiewskiego. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński, prezes PiS

27.10.2019. Kielce. Uroczystość odsłonięcia pomnika Przemysława Gosiewskiego. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński, prezes PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Przemysław Gosiewski był najbardziej niezwykłym człowiekiem jakiego spotkałem. Był człowiekiem niebywałej energii, a także osobą, dla której nie było rzeczy niemożliwych, nie można go było zatrzymać ani zniszczyć, bo chciano go zatrzymać i zniszczyć dlatego, że działał zawsze w tym kierunku, który służył Polsce i służył dobrej zmianie - mówił Jarosław Kaczyński podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Przemysława Gosiewskiego w Kielcach.

W wydarzeniu oprócz prezesa Prawa i Sprawiedliwości wzięli udział miedzy innymi premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu, eurodeputowani, a także parlamentarzyści ugrupowania i samorządowcy.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu zaznaczał, że bez Przemysława Gosiewskiego późniejszy sukces partii i dojście do władzy nie byłoby możliwe.

- Bylibyśmy dzisiaj jako Prawo i Sprawiedliwość, jako formacja, która buduje w Polsce dobrą zmianę i dobrą przyszłość dla naszego kraju, dużo silniejsi, gdyby Przemysław Gosiewski był wśród nas. Nie ma go niestety, ale jest jego testament. Ten testament, który pozostawił całym swoim niezwykle czynnym życiem. Życiem krótkim, które wypisało się w historię nie tylko tej ziemi, ale i całej Polski złotymi zgłoskami - mówił przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że Przemysław Gosiewski zasłużył na to, aby mieć swój pomnik nie tylko w Kielcach, ale także w Warszawie i innych miastach kraju. Zaznaczył, że tragicznie zmarły w 2010 roku polityk, nigdy nie zapomniał o ziemi świętokrzyskiej, gdzie od 2001 roku potrafił od podstaw stworzyć prężnie działające struktury ugrupowania.

Kielce. 27.10.2019. Uroczystość odsłonięcia pomnika Przemysława Gosiewskiego. Na zdjęciu: Jarosław Kaczyński - prezes PiSFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Był człowiekiem, który potrafił uczynić rzeczy poza ludzkimi możliwościami. Z taką pracowitością jak u Przemysława Gosiewskiego nigdy wcześniej, ani później się nie spotkałem. Ponadto umiał oddziaływać na innych oraz gromadzić wokół siebie ludzi. potrafił także przełamywać wszelkie przeszkody, które są w ludzkich umysłach i ludzkich sercach. Jego zasługi dla drogi, którą przeszli są nieporównywalne - mówił Jarosław Kaczyński.

List do uczestników uroczystości w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, odczytał Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, a także członek Narodowej Rady Rozwoju. W liście prezydent stwierdził, że odsłonięcie pomnika Przemysława Gosiewskiego to symboliczny znak uznania ze strony społeczeństwa ziemi świętokrzyskiej, które w ten sposób upamiętnia męża stanu zasłużonego dla regionu i kraju.

Reklama