Ostrowiecki browar ma nowego dyrektora

Data publikacji: 28.10.2019 14:02
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Jacek Kowalczyk - nowy dyrektor Ostrowieckiego Browaru Kultury

Na zdjęciu: Jacek Kowalczyk - nowy dyrektor Ostrowieckiego Browaru Kultury
Kielce. 04.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jacek Kowalczyk, były dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego został dziś dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Będzie zarządzał całym Ostrowieckim Browarem Kultury. Stanowisko objął bez przeprowadzania procedury konkursowej.

Jak informowaliśmy, 7 października Jacek Kowalczyk przeszedł do magistratu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziś Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca powołał go na stanowisko dyrektora Miejskiego Centrum Kultury. Jak mówi prezydent, nominacja jest związana z utworzeniem Ostrowieckiego Browaru Kultury, który od miesiąca działa w mieście.

- Obiekt mieści w swoich podwojach także Bibliotekę Publiczną oraz Biuro Wystaw Artystycznych. Zależy nam, aby obiekt został wypełniony treścią, a nowy dyrektor spojrzał na wszystkie instytucje z szerszej perspektywy - uzasadnia prezydent.

Nowy szef centrum kultury ma zatem koordynować pracę całego Ostrowieckiego Browaru Kultury i odbywających się w nim imprez, a także odpowiadać za stronę techniczną obiektu.

Jacek Kowalczyk w marcu stracił stanowisko dyrektora departamentu promocji, edukacji, kultury, sportu i turystyki. Stało się tak po zmianie struktury organizacyjnej urzędu. Jednostka, którą zarządzał przestała istnieć. Byłemu dyrektorowi zaproponowano wówczas funkcję głównego specjalisty, którą pełnił do czasu zmiany pracy. Jacek Kowalczyk był też wieloletnim prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Reklama