Powiatowe drogi do remontu

Data publikacji: 29.10.2019 16:43
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
15.11.2018 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Około 30 kilometrów dróg będzie remontowanych w powiecie kieleckim. To możliwe, dzięki rządowym dotacjom z Funduszu Dróg Samorządowych. W drugim, uzupełniającym naborze, władze powiatu aplikują o 18 milionów złotych - informuje Zbigniew Wróbel, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach

- Powiat kielecki zgłosił do programu 15 wniosków. Fragmenty dróg powiatowych będą remontowane między innymi w Chmielniku, Morawicy, Piekoszowie i Daleszycach. Najdłuższy i najbardziej kosztowny do wykonania będzie 4-kilometrowy odcinek między Sukowem a Borkowem. Wartość tej inwestycji oszacowano na 3 mln zł. - dodaje dyrektor.

Ponadto, powiat będzie się starał o refundację kosztów już wykonanych remontów. Chodzi między innymi o drogę przebudowaną w gminie Piekoszów na odcinku Jaworznia - Łaziska oraz w gminie Zagnańsk w miejscowości Tumlin Osowa. Dofinansowanie w programie może wynieść 80 procent.

W pierwszym rozdaniu Funduszu Dróg Samorządowych, powiat kielecki otrzymał ponad 80 mln zł na remonty i rozbudowę dróg. Do rządowego programu powiat kielecki złożył wtedy 38 zadań. Wszystkie zostały przyjęte. Łącznie w ciągu najbliższych trzech lat w powiecie ma zostać wyremontowanych około 100 km dróg powiatu kieleckiego.

Reklama