Kielczanie otrzymają odszkodowania za grunty

Data publikacji: 29.10.2019 17:20
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Właściciele nieruchomości przy ulicach Witosa i Zagnańskiej w Kielcach w końcu doczekają się odszkodowań za grunty, które zostały przejęte pod inwestycję drogową. Jak informowaliśmy, do tej pory nie było to możliwe, ponieważ warte ponad 130 milionów złotych przedsięwzięcie zostało zaskarżone przez część mieszkańców do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc informuje, że władze miasta otrzymały dziś decyzję resortu, która w całości utrzymuje wcześniej wydane zezwolenia. Chodzi o tzw. zgodę na realizację inwestycji drogowej wydaną przez wojewodę świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, w związku z protestem mieszkańcy mogli otrzymać jedynie 70 procent zaliczki i to tylko na wniosek właścicieli nieruchomości. Łącznie w tej sprawie prowadzonych jest 206 postępowań odszkodowawczych, a 45 osób zgłosiło się z wnioskiem o wypłatę zaliczki.

W tej sprawie w ministerstwie interweniował senator PiS Krzysztof Słoń.

Rozbudowa ulic Zagnańskiej i Witosa jest częścią największej miejskiej inwestycji drogowej realizowanej w tej perspektywie unijnej przez samorząd Kielc. Kosztem ponad 130 mln złotych wybudowana zostanie druga jezdnia ulicy Zagnańskiej, rozbudowana zostanie także ulica Witosa, a także powstanie przedłużenie tej ulicy w kierunku Radomskiej, czyli miejskiego odcinka krajowej 73.

Reklama