Zagnańską na cmentarz już dojedziemy. Obowiązują też zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji: 30.10.2019 08:34 / Data aktualizacji: 30.10.2019 13:17
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.10.2019 Kielce. Remont ulicy Zagnańskiej

30.10.2019 Kielce. Remont ulicy Zagnańskiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Pierwszy fragment budowanej ulicy Zagnańskiej w Kielcach został udostępniony kierowcom. Nowo wybudowaną wschodnią jezdnię ulicy oddano w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

Jak informowaliśmy, ze względu na trwającą budowę, kierowcy nie będą mogli skorzystać z parkingu w pobliżu nekropolii na kieleckich Piaskach. Dlatego do postoju będą wykorzystywane prawe pasy obydwu jezdni. Natomiast lewy pas jest przeznaczony do jazdy. Miejsca postojowe będą wyznaczone od Klubu Sportowego Tęcza, do granicy cmentarza. Dozwolone jest parkowanie równoległe. Takie zmiany w organizacji ruchu potrwają do 5 listopada.

Tymczasem od jutra (31 października) zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać w rejonie cmentarzy przy ulicy Ściegiennego. Na odcinku od ulicy Sołtysiaka „Barabasza” do Husarskiej będzie ona jednokierunkowa. Zmiany zostaną wprowadzone także w rejonie cmentarza w Cedzynie. Wzorem lat ubiegłych, utwardzone pobocze za ulicą Wikaryjską zostanie wykorzystane jako pas ruchu dla pojazdów skręcających w ulicę Cmentarną, natomiast pas środkowy będzie przeznaczony tylko dla pojazdów jadących na wprost.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości. Przypomina, że w związku z czasową organizacją ruchu w rejonie cmentarzy należy zwracać szczególną uwagę na oznakowanie i nie jeździć na pamięć.

Funkcjonariusz zwraca uwagę na to, że w rejonie cmentarzy priorytet będzie miała komunikacja zbiorowa. Dlatego pozostawienie aut na buspasach, po których kursować będą autobusy oraz w razie potrzeby służby mundurowe, będzie surowo karane.

Zmiany w organizacji ruchu przy Zagnańskiej potrwają do 5 listopada, w pozostałych miejscach do końca weekendu.

Tymczasem od jutra zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać w rejonie cmentarzy przy ulicy Ściegiennego oraz Cedzynie.

Tagi do tego wpisu
Reklama