Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by uczniowie zaśpiewali hymn

Data publikacji: 30.10.2019 18:06
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.09.2018 Kielce. SP nr 31. Dzieci śpiewają hymn w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu

27.09.2018 Kielce. SP nr 31. Dzieci śpiewają hymn w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W piątek, 8 listopada, dokładnie o 11.11 w polskich szkołach zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca placówki, by zgłaszały swój udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Anna Ostrowska rzecznik resortu, mówi, że w ubiegłym roku wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

- Ubiegły rok był wyjątkowy, ponieważ świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. W akcji śpiewania hymnu brało udział ponad 24 tys. szkół. Chcemy kontynuować tę inicjatywę. Mamy nadzieję, że w tym roku ten rekord zostanie poprawiony, ale głównym celem jest wspólne świętowanie – tłumaczy Anna Ostrowska.

Zgłoszenie do akcji „Szkoła do hymnu” jest bardzo proste. Dyrektor placówki może to zrobić za pomocą elektronicznego systemu informacji oświatowej.

Anna Ostrowska mówi, że dobrze by było, gdyby śpiewaniu czterech zwrotek hymnu towarzyszyły też dodatkowe wydarzenia zwiększające wiedzę uczniów na temat święta.

- Zachęcamy, aby szkoły zapraszały osoby, które będą mogły ciekawie opowiedzieć o tym, jak odzyskiwaliśmy niepodległość, co się wydarzyło 11 listopada i dlaczego ten dzień jest dla nas tak ważny – wyjaśnia rzecznik MEN.

Do tej pory udział w akcji ministerstwa zadeklarowało około 9 tys. szkół w Polsce.

Reklama