Mieszkańcy Końskich łatwiej dojadą do szpitala

Data publikacji: 30.10.2019 20:25
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.10.2019. Końskie. Oficjalne otwarcie nowej drogi. Na zdjęciu (z prawej): Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich

30.10.2019. Końskie. Oficjalne otwarcie nowej drogi. Na zdjęciu (z prawej): Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W środę oficjalne otwarto nową drogę w Końskich, która łączy ulicę Gimnazjalną z Zachodnią i ułatwia dojazd do Specjalistycznego szpitala św. Łukasza. Jest to też krótsza droga do szpitala z drogi krajowej nr 42, skąd dojeżdżają mieszkańcy gminy Fałków, czy Ruda Maleniecka.

30.10.2019. Końskie. Oficjalne otwarcie nowej drogi. Na zdjęciu: Krzysztof Obratański - burmistrz KońskichFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Burmistrz Krzysztof Obratański podkreśla, że droga jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa i ratowania życia w szpitalu, ale jest też drogą dla mieszkańców okolicznych bloków, którzy przez sąsiedztwo lecznicy muszą liczyć się z natężonym ruchem na pobliskiej ul. Gimnazjalnej.

- Droga została pomyślana jako trasa, która ułatwi dojazd do szpitala mieszkańców i osób spoza gminy Końskie, pracowników szpitala i mieszkańców okolicznych bloków - podkreśla burmistrz.
Inicjatorem powstania drogi był Karol Cygankiewicz, radny gminy Końskie, który znał potrzeby mieszkańców tej części miasta.  

- Moje starania o tę drogę i plan zagospodarowania zaczęły się w grudniu 2014 roku, kiedy zostałem radnym. Myślę, że to piękna droga, będzie ozdobą naszego miasta – dodaje.

Zakres inwestycji obejmował budowę drogi gminnej, chodnika o szerokości 2 metrów ścieżki rowerowej, dojazdu do lądowiska dla śmigłowców oraz oświetlenia ulicznego.

30.10.2019. Końskie. Oficjalne otwarcie nowej drogiFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Reklama