Nie będzie opóźnień w remontach kieleckich placówek oświatowych

Data publikacji: 22.07.2011 13:28
Kategoria: Wiadomości z regionu

Prace remontowe w kieleckich placówkach oświatowych powinny zakończyć się bez opóźnień- zapewnia dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Mieczysław Tomala. Za ponad 10 milionów złotych, w większości remontowanych placówek prowadzone są prace przy wymianie instalacji centralnego ogrzewania i okien. W kilku przypadkach trzeba też naprawić dachy.

Przy dwóch kieleckich szkołach pojawią się nowe poliuretanowe boiska. Place gry powstaną przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 na osiedlu Barwinek i Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika. Na budowę boisk przeznaczono prawie 700 tysięcy złotych.

Największych prac modernizacyjnych doczekało się Przedszkole Samorządowe przy ulicy Romualda, gdzie za 920 tysięcy złotych remontowany jest praktycznie cały budynek. Pół miliona złotych kosztuje ocieplenie i naprawa dachu gimnazjum nr 9 przy ulicy Naruszewicza. W tym ostatnim przypadku prace zakończą się w połowie października. Jednak jak zapewniają władze oświatowe, remont nie będzie miał wpływu na prace placówki.

Stanisław Blinstrub
stanislaw.blinstrub@radio.kielce.pl

adv adv
Wiadomości
Reklama