Nożownik z Suchedniowa usłyszał prokuratorskie zarzuty

Data publikacji: 31.10.2019 13:54
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.10.2019. Suchedniów, Blok, w którym doszło do morderstwa

29.10.2019. Suchedniów, Blok, w którym doszło do morderstwa
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Zabójstwo - to jeden z dwóch zarzutów, które usłyszał 30-letni mieszkaniec Suchedniowa. We wtorek mężczyzna, prawdopodobnie będąc pod wpływem środków odurzających, ranił nożem swoją 87-letnią babcię. Kobieta zmarła.

Dwa dni temu o agresywnym zachowaniu syna poinformował służby jego ojciec. W momencie, gdy funkcjonariusze wchodzili do mieszkania, mężczyzna zaciągnął do łazienki swoją babcię i ranił ją nożem w szyję. Następnie zaatakował policjantów. Mundurowi użyli broni, wskutek czego napastnik został raniony w rękę. Pomocy na miejscu obu osobom udzielali medycy. Życia seniorki nie udało się uratować.

Sprawą zajęli się śledczy z Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej. Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej informuje, że podejrzany usłyszał dwa zarzuty. - Pierwszy to zabójstwo, natomiast drugi związany jest z atakiem na policjantów i spowodowaniem obrażeń ciała u jednego z nich - mówi rzecznik.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Ten wkrótce powinien zostać rozpatrzony.

30-letniemu mieszkańcowi Suchedniowa grozi dożywocie.

Reklama