Pensjonariusze w Bejscach będą jeździli windą

Data publikacji: 03.11.2019 14:13
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.11.2019 Bejsce. Nowa winda osobowa dla osób niepełnosprawnych w DPS w Bejscach

03.11.2019 Bejsce. Nowa winda osobowa dla osób niepełnosprawnych w DPS w Bejscach
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Zakończyły się prace przy montażu windy dla osób niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej w Bejscach. Dzięki inwestycji poprawi się funkcjonalność budynku, a osoby starsze i niepełnosprawne będą miały lepszy dostęp do pomieszczeń położonych na wyższych piętrach.

O konieczności wyposażenia budynku w windę mówiło się od dawna. Jak informuje Piotr Mucha, dyrektor placówki, dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych został przebudowany fragment wewnętrznej części budynku w celu zainstalowania windy.

- To budynek wielofunkcyjny, który znajduje się obok Pałacu Badenich w Bejscach, w którym mieszka 45 pensjonariuszy. Wyposażenie budynku w windę było konieczne ze względu na wymogli prawne - zaznacza.

Z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych DPS w Bejscach otrzymał blisko 70 tys. zł. Pełny koszt prac wynosi około 130 tys. zł.

To jedyna w powiecie kazimierskim placówka dla osób niepełnosprawnych intelektualnie z miejscami dla przewlekle chorych. Łącznie w obu budynkach znajduje się 75 mieszkańców.

Reklama