Wystawa prac Justyny Rębisz w sandomierskim BWA

Data publikacji: 03.11.2019 17:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
03.11.2019. Sandomierz. BWA. Wystawa prac Justyny Rębisz

03.11.2019. Sandomierz. BWA. Wystawa prac Justyny Rębisz
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik /

"PatchWORK” - grafika, multimedia - to tytuł nowej wystawy w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Autorką prac jest Justyna Rębisz, absolwentka UMCS w Lublinie.

Jeden z tematów, jaki podejmuje artystka, to ludzkie życie składające się z różnych historii, które w większej całości mogą przypominać patchwork.

- To określenie używane jest teraz powszechnie: mówimy o patchworkowych rodzinach, o patchworkowych sytuacjach, dlaczego nie może być to całe życie – powiedziała Katarzyna Pisarczyk, dyrektor BWA w Sandomierzu.

Inspiracją dla Justyny Rębisz jest także natura, którą w bardzo ciekawy sposób pokazuje w swoich  grafikach. Interesuje ją zarówno pejzaż natury, jak i pejzaż miasta. Klamrą spinającą całą wystawę w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu jest praca pt. "Galaktyka”.

- To bardzo dobra grafika w dużej przenośni mówiąca o naszym miejscu we wszechświecie. Jest tam dużo punktów świetlnych oraz przeplatających się linii. Niektóre z nich są harmonijne, a inne chaotyczne. To tak jak w codziennym życiu, bo czasami jesteśmy bardzo uporządkowani, a  niekiedy działamy spontanicznie, co może sprawiać wrażenie chaosu – dodała dyrektor Katarzyna Pisarczyk.

Wystawa Justyny Rębisz będzie czynna do 17 listopada.

Tagi do tego wpisu
Reklama