Kielce czekają na Inteligentny System Transportowy

Data publikacji: 04.11.2019 13:37
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Ponad 60 sygnalizacji świetlnych w Kielcach ma zostać zmodernizowanych w związku z wdrożeniem w Kielcach Inteligentnego Systemu Transportowego.

Projekt zakłada, że na skrzyżowaniach zamontowane zostaną systemy kamer i czujników badające natężenie ruchu w poszczególnych częściach miasta. Warunkiem jest skuteczne rozstrzygnięcie przetargu, a to ponownie przesuwa się w czasie.

Pierwotnie oferty mieliśmy poznać pod koniec września. Następnie termin został przesunięty na 30 października, a teraz na 8 listopada. Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg informuje, że wpłynęło ponad 250 pytań od firm zainteresowanych wdrożeniem systemu, a to ponownie oddala moment rozstrzygnięcia przetargu.

- Naszym celem jest rozwianie wszelkich wątpliwości, jakie mają wykonawcy, by w trakcie realizacji inwestycji nie było już żadnych roszczeń. Pytania są bardzo szczegółowe i w większości dotyczą kwestii technicznych - dodaje Jarosław Skrzydło.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała około roku na zaprojektowanie systemu. Natomiast jego wdrożenie może się rozpocząć w 2021 roku.

Przypomnijmy, że jest to już drugie podejście do tej inwestycji. W postępowaniu ogłoszonym w ubiegłym roku nie udało się wyłonić firmy, ponieważ wszystkie oferty okazały się droższe, niż zakładali urzędnicy. Koszt inwestycji szacowany jest na 30 mln zł.

Reklama