Polibus rusza po świętokrzyską młodzież

Data publikacji: 04.11.2019 14:28
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Bolidy elektryczne, łaziki marsjańskie, lasery - między innymi w ten sposób Politechnika Świętokrzyska chce kusić uczniów szkół średnich z naszego regionu i zachęcać ich, by zdecydowali się na studia, na którymś z wydziałów uczelni.

Piąta już edycja akcji Polibus zaczyna się w tym miesiącu. Katarzyna Kraska, koordynator akcji podkreśla, że będzie wiele atrakcji dla młodzieży. To, jak będą wyglądały zajęcia, zależy od formy współpracy uczelni ze szkołą.

- Mamy dwie opcje. Jeżeli placówka ma podpisaną z nami umowę o patronacie naukowym, wówczas zajęcia mogą być prowadzone w szkole przez naszych wykładowców - informuje Katarzyna Kraska.

Drugą opcją są zajęcia w Politechnice Świętokrzyskiej. Młodzież może być dowieziona do Kielc Polibusem. Na miejscu zwiedzi uczelnię i weźmie udział w ciekawych zajęciach. Jak mówi Katarzyna Kraska, Politechnika Świętokrzyska przygotowała mnóstwo atrakcji.

- Młodzi ludzie będą mogli zobaczyć na przykład łaziki marsjańskie, które zwyciężały w międzynarodowych zawodach, ale pokażemy też laboratoria uczelni. Każdy wydział zaprezentuje to, co ma najciekawszego. Młodzież odwiedzi między innymi Laboratorium Samochodów i Ciągników oraz Laboratorium Fotogrametrii i Teledetekcji - zapowiada koordynatorka akcji Polibus.

Pierwsze szkoły odwiedzą Politechnikę Świętokrzyską już w listopadzie. Zajęcia będą odbywały się we wtorki i środy, a akcja potrwa do czerwca 2020 roku.

Reklama