Policyjny pościg za mężczyzną poszukiwanym dwoma listami gończymi

Data publikacji: 04.11.2019 21:32
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mężczyzna poszukiwany dwoma listami gończymi uciekał dziś przed policją. Trasa pościgu prowadziła przez dwa powiaty – skarżyski i starachowicki. Jak informuje Izabela Romanowska z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, około godziny 16.00 na drodze w Mostkach w gminie Suchedniów osobowy volkswagen nie zatrzymał się do kontroli. Jej powodem były niezapięte pasy kierowcy.

- Mężczyzna rozpoczął ucieczkę w kierunku Starachowic. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Pościg trwał aż do Starachowic, gdzie na pierwszych światłach mężczyzna chciał skręcić w lewo. Ten manewr jednak mu się nie udał i stoczył się ze skarpy. Jak się okazało, za kierownicą siedział 25-letni mężczyzna, mieszkaniec Sandomierza – podkreśla.

Jak dodaje Izabela Romanowska, w trakcie pościgu kierowca osobówki spowodował jeszcze kilka innych kolizji. Wraz z mężczyzną w samochodzie była pasażerka. Oboje zostali zabrani do szpitala.

Izabela Romanowska powiedziała, że mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. Łącznie miał do „odsiadki” ponad 1,5 roku kary, ale nie stawił się w wyznaczonym terminie w areszcie. Dodatkowo w trakcie przeszukania znaleziono przy nim dwa gramy białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. W tracie wypadku mężczyzna był trzeźwy. Policjanci pobrali mu krew do przebadania na zawartość narkotyków.

Tagi do tego wpisu
Reklama