Kolejny klub seniora powstanie w Kielcach

Data publikacji: 05.11.2019 11:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.11.2019. Kielce. Budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk” przy ulicy Marszałkowskiej

05.11.2019. Kielce. Budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk” przy ulicy Marszałkowskiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Placówka będzie miała inny charakter, niż 13 działających już w mieście klubów. Jak informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach, specjalistyczny klub będzie przeznaczony dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które wymagają rehabilitacji.

- Do września 2021 roku na utrzymanie i prowadzenie placówki miasto dostało pieniądze od marszałka województwa świętokrzyskiego - mówi Magdalena Gościniewicz.

Jak dodaje, w klubie będzie prowadzonych wiele działań usprawniających.

- Prowadzona będzie gimnastyka, będą również zajęcia na basenie i marsze z kijkami nordic walking. Prowadzone będą również zajęcia aktywizujące, np. terapia zajęciowa, terapia manualna, wyjścia do placówek kulturalnych, ale będzie także wsparcie psychologiczne - dodała Magdalena Gościniewicz.

Przewidziano również m.in. zajęcia informatyczne oraz warsztaty kulinarne. W placówce zatrudnieni będą rehabilitanci, masażyści oraz pielęgniarka. Osoby, które nie będą w stanie samodzielnie dotrzeć do placówki będą mogły liczyć na bezpłatny transport.

Specjalistyczny klub seniora będzie się znajdował przy ulicy Marszałkowskiej, w budynku, w którym do niedawna działała Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk”. Zacznie pracę w przyszłym roku. Pieniądze na jego utworzenie, w wysokości miliona złotych przekazał Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama