Ukraińcy będą zwiedzać Sandomierz

Data publikacji: 05.11.2019 14:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Rynek

Sandomierz. Rynek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zorganizowane grupy turystów z Ukrainy będą przyjeżdżać do Sandomierza na zwiedzanie miasta i okolic. To efekt współpracy podjętej przez Lokalną Organizację Turystyczną „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej” z firmami turystycznymi ze Lwowa, Kijowa i Charkowa.

Przedstawiciele kilku takich firm przebywali ostatnio w Sandomierzu zwiedzając miasto i jego zabytki oraz inne ciekawe miejsca. Degustowali sandomierskie wino, lokalne sery, odbyli też spacer z rycerzami „Śladami Henryka Sandomierskiego”.

Teodozyja Makytka, touroperator ze Lwowa, powiedziała, że jest zauroczona Sandomierzem i potencjałem, jaki posiada miasto. Jest przekonana, że z taką samą euforią podejdą do tego miejsca jej klienci, których zaczyna przysyłać do Sandomierza już od tej jesieni.

- Znamy doskonale Małopolskę, Podkarpacie, Warszawę i Zakopane, ale nie znamy Sandomierza. Chcemy, aby to miasto doceniane było jako perełka przez naszych obywateli. Zrobimy wszystko, aby tak było. Wiele nas łączy, historia, więzy rodzinne, ale nie tylko. W Sandomierzu odbywa się festiwal filmowy, a ja jestem współorganizatorką festiwalu filmowego w Truskawcu. Myślę, że można i na tym polu podjąć współpracę - dodała Teodozyja Mykytka.

05.11.2019 Sandomierz. Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich firm turystycznych. Na zdjęciu (od lewej): Igor Shcherbyna - dyrektor firmy turystycznej Open World z Kijowa i Vitalii Kotelnikov - dyrektor firmy turystycznej Travel World z KijowaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec powiedział, że liczy na nawiązanie takich kontaktów,  dzięki którym turyści z Ukrainy będą mogli w sposób zorganizowany i w miarę systematyczny przyjeżdżać do Sandomierza, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, a więc poza sezonem, gdy ruch turystyczny jest znacznie słabszy.

- Kojarzymy obywateli ukraińskich głównie z podejmowaniem pracy w naszym kraju,   tymczasem na Ukrainie mieszkają też ludzie majętni i zainteresowani poznawaniem Europy, w tym Polski, dlaczego nie mieliby przyjeżdżać do Sandomierza. Czekamy na nich - dodał burmistrz.

Pobyt przedstawicieli i firm turystycznych z Ukrainy zorganizowano wspólnie z Polską i Regionalną Organizacją Turystyczną.

Reklama