Z południa na północ, aby uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Data publikacji: 06.11.2019 16:50
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.11.2019 Mstyczów. Wizyta Miłki Raulin. Na zdjęciu (po prawej): Miłka Raulin

06.11.2019 Mstyczów. Wizyta Miłki Raulin. Na zdjęciu (po prawej): Miłka Raulin
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Przez gminę Sędziszów przejechał II Rajd Rowerowy Południe-Północ upamiętniający 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, którego inicjatorem jest Miłka Raulin. To najmłodsza Polka, która zdobyła „Koronę Ziemi”.

Miłośniczkę wspinaczki wysokogórskiej w Mstyczowie powitali przed szkołą uczniowie placówki. Potem odbyło się wspólne spotkanie i krótka pogadanka na temat gór oraz projektu „Siła marzeń”. W jego ramach, Miłka Raulin po raz drugi świętuje rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na rowerze.

Jak powiedziała, ponieważ kocha góry, a jest rodowitą gdynianką, wymyśliła projekt Południe-Północ, w ramach którego codziennie na rowerze przemierza 101 km. Zachęciła, aby wspólnie i na sportowo świętować tę ważną dla Polaków rocznicę.

Jak przypomniała, projekt „Siła marzeń” zainicjowany został w 2018 roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaznaczyła, że na trasie każdy się może do niej przyłączyć, aby wspólnie przejechać chociażby kilkanaście kilometrów. 

- Jestem bardzo dumna z tego, że jestem Polką i najbardziej to odczuwam, kiedy wchodzę na szczyt i niosę polską flagę - stwierdziła Miłka Raulin.

Dodała, że wyjątkowo i serdecznie została przyjęta przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mstyczowie.

Jak się okazało, miłośniczka wspinaczki zrobiła bardzo duże wrażenie na uczniach. Podkreślali, że czują się wyróżnieni, że taka osoba odwiedziła ich szkołę.

- Jest wysportowana, odważna, silna, mądra i niezwykła. Z takiej osoby warto brać przykład - mówili.

W rajdzie rowerowym Miłce Raulin towarzyszył miłośnik gór Paweł Baran z Sędziszowa. Jak powiedział, dla niego to wyjątkowa osoba i wielki autorytet, dlatego zdecydował się przejechać z nią 32 km z Książa Wielkiego do Dąbrowicy. Dodał, że wpadł na pomysł, aby odwiedziła uczniów w Mstyczowie, ponieważ jest osobą godną naśladowania.

Dla Miłki Raulin przygotowano biało-czerwony tort. Zakończenie II Rajdu Rowerowego Południe-Północ odbędzie się na Pomorzu.

Reklama