Prema wdraża nowy produkt dzięki współpracy z naukowcami

Data publikacji: 06.11.2019 17:52
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.11.2019 Kielce. ŚCIiTT i Prema stworzą nowy produkt. Podpisanie umowy. Na zdjęciu (od lewej): wicemarszałek Renata Janik, Paweł Łaski - prezes ŚCIiTT, Robert Kułaga – prezes Premy i Paweł Kolczyński - wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu

06.11.2019 Kielce. ŚCIiTT i Prema stworzą nowy produkt. Podpisanie umowy. Na zdjęciu (od lewej): wicemarszałek Renata Janik, Paweł Łaski - prezes ŚCIiTT, Robert Kułaga – prezes Premy i Paweł Kolczyński - wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu
Fot. swietokrzyskie.pro

Przedstawiciele kieleckiej spółki Prema podpisali umowę ze Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii w sprawie opracowania nowoczesnych układów elektronicznych, które pozwolą udoskonalić zawory pneumatyczne.

- To elementy, o których na co dzień nie myślimy. Podobnie, jak nikt nie dostrzega śrubek w mikrofonie, tak nikt nie myśli o zaworach, które są częścią składową zarówno autobusów, samochodów, jak i linii automatyzacji produkcji - mówi profesor Paweł Łaski, prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Dzięki współpracy z naukowcami zawory wykorzystywane w spółce Prema zostaną udoskonalone. Dodaje, że tak, jak naturalnie podnosi się komórkę i łączy z siecią, tak dzięki innowacji, dla automatyka naturalne stanie się sprawdzanie, co się dzieje z zaworami. To krok wymuszony przez rynek.

- O to nam chodziło, by połączyć zakład produkcyjny z myślą techniczną - mówi Robert Kułaga, prezes Premy.

- Idziemy w przyszłość, w innowacje. Na razie robimy malutki kroczek poprzez stworzenie wyspy zaworowej, ale znacznie większe projekty przed nami. Liczymy na to, że wraz z nowym produktem uda nam się zaprezentować podczas targów pneumatycznych Fluid Power - przyznaje.

Jak mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, wdrożenie nowoczesnego produktu, to efekt zawartego we wrześniu porozumienia o współpracy między naukowcami a spółką państwa.

- Naszym oczekiwaniem było to, aby porozumienie „żyło”. Wdrażane będą konkretne rozwiązania technologiczne. Mam nadzieję, że ten pierwszy krok, jaki dzisiaj wykonujemy, to początek obopólnej współpracy - mówi.

Przypomnijmy, że we wrześniu kieleckie spółki z Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu podpisały porozumienia ze Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Taka współpraca ma umożliwić wdrożenie innowacji w przemyśle świętokrzyskim i tym samym wpłynąć na rozwój regionu.

Reklama