KSSPR pokonał SMS i zagra w finale

Data publikacji: 06.11.2019 19:34
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
26.01.2019 Końskie. Piłka ręczna I liga. Mecz KSSPR Końskie - Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski

26.01.2019 Końskie. Piłka ręczna I liga. Mecz KSSPR Końskie - Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarze ręczni KSSPR Końskie awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Podopieczni Roberta Napierały w półfinale pokonali w Kielcach miejscową SMS ZPRP 28:25 (15:9). Po cztery bramki dla SMS zdobyli Eliasz Kapela i Igor Graczyk. Najskuteczniejszy w drużynie z Końskich był zdobywca siedmiu goli Łukasz Telka.

- Mimo porażki pokazaliśmy się z dobrej strony - powiedział trener kieleckiej „młodzieży” Mariusz Jurasik.

- Graliśmy falami. Dobrze weszliśmy w mecz, ale niestety po kilkunastu minutach roztrwoniliśmy przewagę, a tak renomowany zespół, jakim jest KSSPR, gdy już wyszedł na prowadzenie, to nie oddał go do końca spotkania. Mieliśmy jednak swoje szanse i gdyby w naszych poczynaniach było więcej koncentracji i dokładności, moglibyśmy pokusić się nawet o zwycięstwo - dodał szkoleniowiec.

- Nie było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu - powiedział zawodnik KSSPR Artur Rurarz.

- Na pewno zabrakło koncentracji i skuteczności. „Młodzież” z SMS pokazała charakter i potrafiła odrobić kilkubramkową stratę. Myślę, że z naszej strony był to porządny trening przed sobotnim meczem z Chrzanowem - dodał rozgrywający koneckiego zespołu.

W finale Pucharu Polski piłkarzy ręcznych na szczeblu okręgu KSSPR Końskie zagra z KSZO Odlewnią Ostrowiec, który w półfinale pokonał AZS UJK Kielce 35:18. Zwycięzca awansuje do rozgrywek centralnych.

Reklama