Bezpłatna nauka języków obcych w ramach „Przystanku Młodych"

Data publikacji: 07.11.2019 15:26
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 06.05.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Bezpłatna nauka języków: hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i angielskiego oraz warsztaty na temat praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji, to tylko niektóre wydarzenia, jakie przez najbliższe kilka miesięcy będą się odbywać w ramach „Przystanku Młodych” w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Projekt ma zachęcać do aktywności.

Jak informuje Julia Dziuba, zajęcia skierowane są nie tylko do osób młodych, ale do wszystkich tych, które chcą podszkolić język obcy.

- Te zajęcia będą prowadzone przez zagranicznych wolontariuszy. Spotkania będą odbywać się w ramach „Przystanku Młodych”, ale może w nich uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. To jest doskonała okazja, by bezpłatnie pouczyć się języka i porozmawiać z osobami, które z tego danego kraju pochodzą - mówi Julia Dziuba.

Podczas tegorocznej edycji „Przystanku Młodych” będzie można poznać także historię, czy kulturę różnych państw europejskich.

- Zaplanowaliśmy też wiele innych zajęć i spotkań. Na przykład w lutym na kieleckim Rynku włączymy się w ogólnoświatową akcję „One bilion rising”, czyli działania przeciwko przemocy wobec kobiet. W planach mamy również zajęcia dotyczące ekologii i zajęcia muzyczne - dodała Julia Dziuba.

Osoby, które chciałyby skorzystać z oferty Regionalnego Centrum Wolontariatu i „Przystanku Młodych” powinny zgłaszać się do siedziby centrum, przy ulicy Żeromskiego 36.

Reklama