Dożywocie dla „Człowieka z lasu”

Data publikacji: 08.11.2019 10:36 / Data aktualizacji: 08.11.2019 14:12
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.11.2019. Kielce. Ogłoszenie wyroku ws.

08.11.2019. Kielce. Ogłoszenie wyroku ws. "Człowieka z lasu"
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Dokonał publicznej egzekucji, za co został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Leszek K., nazywany „Człowiekiem z lasu” po 16 latach doczekał się sprawiedliwości. W Sądzie Okręgowym w Kielcach zapadł wyrok w sprawie zabójstwa właściciela dyskoteki w Stąporkowie.

Przewodnicząca składu sędziowskiego Renata Broda w uzasadnieniu wyroku stwierdziła, że oskarżony swoim działaniem zniweczył najwyższe dobro, jakim jest życie ludzkie.

- Zabójstwo, którego dokonał Leszek K. potwierdziło, że miał za nic takie wartości jak życie drugiego człowieka. Najważniejsze było dla niego wyrównanie swojej urażonej, przestępczej dumy - powiedziała sędzia. Chodziło o bójkę z pokrzywdzonym, którą kilka miesięcy wcześniej Leszek K. przegrał.

Zdaniem sądu Leszek K. dokładnie zaplanował także ucieczkę z miejsca zdarzenia. - Pozbył się śladów, które mogłyby zostać zidentyfikowane. Oskarżony liczył na to, że uda mu się uniknąć odpowiedzialności karnej. Rzeczywiście, tak też się stało, ponieważ bezkarnym pozostawał przez kilka lat - dodała sędzia.

Przypomnijmy, szef jednej z największych grup przestępczych w województwie świętokrzyskim, w lipcu 2016 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Kielcach na 25 lat pozbawienia wolności. Oprócz zarzutu zabójstwa odpowiadał także m.in. za rozbój z użyciem broni, napady na TIR-y i włamania. Z decyzją I instancji nie zgodziły się strony, dlatego sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Ten stwierdził, że samo sprawstwo jest już przesądzone, jednak należy rozważyć kwestię skazania Leszka K. na karę dożywotniego pozbawiania wolności. Zgodnie z prawem, sąd odwoławczy nie mógł jej orzec, dlatego sprawa wróciła do Kielc.

Wyrok jest nieprawomocny.

Reklama