Starosta Włodarczyk znów przed sądem

Data publikacji: 08.11.2019 15:17
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.11.2019. Kielce. Rozprawa Bogusława Włodarczyka

08.11.2019. Kielce. Rozprawa Bogusława Włodarczyka
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kolejni świadkowie zeznawali w procesie Bogusława Włodarczyka, byłego starosty opatowskiego z PSL. Chodzi o sprawę oszustw, w trakcie remontu szpitala w Opatowie w latach 2013-2014.

Oprócz starosty, w tej samej sprawie oskarżeni są również: była prezes powiatowej spółki medycznej „Top Medicus” Joanna Sz. oraz Jan G., były prezes zarządu dzierżawiącej szpital spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach.

W piątek zeznania złożyła była pracownica szpitala w Opatowie. Wspominała, że w pewnym momencie do lecznicy zaczęli przychodzić przedsiębiorcy po pieniądze za wykonane roboty.

- Zaczęło się to mniej więcej styczniu lub lutym 2014 roku. Wtedy pojawiły się pytania wykonawców o wypłaty wynagrodzeń. Były już pierwsze faktury. Było uzgodnione, że mam odpowiadać iż „staramy się o pieniądze” - powiedziała.

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa postawiła byłemu staroście siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 mln zł. Podejrzanym w procesie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama