W Opatowie biegali dla Niepodległej

Data publikacji: 08.11.2019 16:45
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Opatów. Bieg niepodległościowy opatowskich szkół

Opatów. Bieg niepodległościowy opatowskich szkół
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Tradycją już jest, że uczniowie z Opatowa, a także Sadowia, przed 11 listopada biorą udział w niepodległościowych biegach. Wydarzenie odbyło się po raz siódmy. Dotychczas głównym organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Opatowie, w tym roku dołączył Zespół Szkół nr 1.

Małgorzata Szczepańska, dyrektor popularnego „Bartosza” mówi, że młodzieży nie trzeba namawiać do świętowania tak ważnej rocznicy.

- Impreza, która jednoczy przede wszystkim całą społeczność uczniowską. Młodzież chętnie się angażuje i w biegi i w część artystyczną - mówi Małgorzata Szczepańska.

Większość uczniów przyglądała się tylko zmaganiom kolegów i koleżanek. Ci, którzy wystartowali podkreślali, że tego typu wydarzenia, to pokazanie siły narodu. Mówią też, że bieg można dedykować poprzednim pokoleniom, walczącym za wolność, z której dziś korzystamy.

Medale i puchary wręczał najlepszym burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski, który zdradza, że zazdrości niektórym kondycji. Podkreśla też, ze to świetna inicjatywa, która pokazuje zaangażowanie młodych.

- Te nasze szkoły rzeczywiście głęboko zaangażowały się w krzewienie patriotyzmu - mówi Grzegorz Gajewski.

W opatowskich biegach udział brali także nauczyciele, strażacy, radni i osoby prywatne.

Reklama