Polska armia bez tajemnic. Młodzież pod wrażeniem wyposażenia żołnierzy

Data publikacji: 09.11.2019 11:30
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.11.2019. Podzamcze. Wystawa wojskowa zaprezentowana przez żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

09.11.2019. Podzamcze. Wystawa wojskowa zaprezentowana przez żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Podzamcze / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pojazdy militarne, prawdziwa broń wojskowa oraz gadżety, z których na co dzień mogą korzystać żołnierze polskiej armii - to wszystko można zobaczyć w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Jak informuje Aneta Sławek z Regionalnego Centrum Leonarda da Vinci, na terenie Ogrodów Doświadczeń odwiedzający będą mieć możliwość obejrzenia wystawy wojskowej zaprezentowanej przez żołnierzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z Kielc. Będą tam m.in. dwa pojazdy opancerzone Hummer, pojazd saperski Topola - służący do przewożenia niewypałów i niewybuchów do miejsc ich detonacji oraz pojazd Skorpion przeznaczony do patrolowania.

- Dodatkowo goście centrum otrzymają w tym dniu pamiątkowe kotyliony oraz flagi Polski - dodaje współorganizatorka.

Młodzież, która odwiedziła centrum była przede wszystkim pod wrażeniem samych pojazdów militarnych. Jak mówią, im większy, tym lepszy.

O godz. 13.00 odbędzie się bezpłatna prelekcja przygotowana przez pracowników Centrum Naukowego pod tytułem „Polscy naukowcy na przestrzeni wieku”.

Wydarzenie potrwa do godziny 14.00. Wstęp jest darmowy.

Reklama