Dominik Tarczyński wystąpił w arabskiej telewizji Al Jazeera

Data publikacji: 09.11.2019 15:59
Autor: Renata Morąg , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - poseł PiS

Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - poseł PiS
Fot. Al Jazeera

- Doceniam wartości promowane w Polsce. Dla mnie, wielokulturowe społeczeństwo to nie jest wartość - mówił Dominik Tarczyński w wywiadzie dla arabskiej telewizji Al Jazeera.

Świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do polskiej polityki wobec uchodźców i odmowy ich przyjmowania podczas kryzysu migracyjnego w 2015 roku.

Arabska stacja telewizyjna przypomniała, że odmowa przyjęcia uchodźców oraz reformy sądownictwa doprowadziły do konfliktu z Unią Europejską. Dominik Tarczyński stwierdził na antenie Al Jazeery, że Polska nie jest niczemu winna, a on popiera politykę imigracyjną swojego rządu.

- Nikt nigdy nie zmusi nas do przyjmowania muzułmanów, buddystów i niewierzących w ogromnych ilościach - mówił świętokrzyski poseł.

Dodał, że w przeszłości mieszkał w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, które są społeczeństwami wielokulturowymi i nie widzi w tym żadnej wartości.

- Dla mnie, wielokulturowe społeczeństwo to nie jest wartość, to nie jest cnota. Kultura chrześcijańska, prawo rzymskie, greccy filozofowie - to są dla nas cnoty - wyjaśnił parlamentarzysta na antenie telewizji Al Jazeera.

Dominik Tarczyński w rozmowie z Radiem Kielce podkreśla, że wczorajszy wywiad w telewizji Al Jazeera był bardzo ważny, ponieważ pokazał jaką politykę imigracyjną będzie kontynuował polski rząd.

- Bardzo istotną kwestią dla mnie było to, aby podkreślić, że nielegalna imigracja jest zjawiskiem, na które nie było naszej zgody w 2015 roku, a nowy rząd także nie zgodzi się na to, aby system kwotowy w Unii Europejskiej zaistniał - dodaje.

W ocenie świętokrzyskiego parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości, bezpieczeństwo Polski i Polaków jest priorytetem obecnego rządu.

Tagi do tego wpisu
Reklama