„Melduje Tobie, Polsko. Rotmistrz Pilecki”. Monodram zabrzmi w Studiu Gram

Data publikacji: 10.11.2019 07:35
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.09.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. Monodram Przemysława Tejkowskiego „Melduję Tobie, Polsko. Rotmistrz Pilecki”. Na zdjęciu: Przemysław Tejkowski

28.09.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. Monodram Przemysława Tejkowskiego „Melduję Tobie, Polsko. Rotmistrz Pilecki”. Na zdjęciu: Przemysław Tejkowski
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

„Melduje Tobie, Polsko. Rotmistrz Pilecki”, monodram w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego, zostanie zaprezentowany dzisiaj w Studiu Gram Radia Kielce. Na widowni zasiądą zaproszeni goście, a także nasi słuchacze.

W czasie spektaklu aktor korzysta z minimalnej ilości rekwizytów. To jedynie dźwięk, światło i kilka przedmiotów. Jak informuje Przemysław Tejkowski, aktor i prezes zarządu Polskiego Radia Rzeszów, najważniejszy jest przekaz, czyli historia życia Witolda Pileckiego.

- Przedstawienie oparte jest na meldunku rotmistrza Pileckiego, po ucieczce z Auschwitz. To jest rdzeń. Natomiast jego końcówka, to rozmowa pożegnalna z żoną oraz katem Jackiem Różańskim - wyjaśnia.

Jak dodaje aktor, tym przedstawieniem chce oddać hołd rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

- Tę postać poznałem dość dawno, w latach 90. XX wieku. Miałem taką ideę, aby opowiadać o tym bohaterze, wielkim Polaku naszym rodakom. Jest to małe spełnienie moich marzeń. Wielkim będzie duży film o tej postaci - dodaje.

Początek przedstawienia o godzinie 19.00.

Reklama