Wojewoda: wolność nie jest dana raz na zawsze

Data publikacji: 11.11.2019 13:58
Autor: Radosław Podsiadły , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.11.2019 Kielce. Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. Wojewoda Agata Wojtyszek

11.11.2019 Kielce. Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości. Wojewoda Agata Wojtyszek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Jesteśmy zobowiązani do tworzenia Ojczyzny wolnej, niepodległej, silnej na arenie międzynarodowej. To jesteśmy winni ludziom, którzy tę wolność wywalczyli i zbudowali 101. lat temu - mówiła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podczas odbywających się na Placu Wolności w Kielcach uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Wojewoda zwracała uwagę, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, o czym nasi przodkowie mogli przekonać się już w 1920 roku, kiedy musieli chwycić za broń, żeby strzec Ojczyzny przed bolszewicką nawałą.

Agata Wojtyszek dziękowała uczestniczącym w uroczystości kombatantom, za to, że dają przykład młodszym pokoleniom swoim wielkim patriotyzmem oraz poczuciem działania. Wojewoda wyraziła nadzieję, że te cechy staną się dla wszystkich inspiracją do pracy i tworzenia dobra i pożytku dla Rzeczypospolitej, a przede wszystkim odpowiedzialności za Polskę.

Agata Wojtyszek podziękowała mieszkańcom regionu za wspólną pracę na rzecz regionu. Dziś oficjalnie żegna się ze stanowiskiem, ponieważ jutro obejmie mandat poselski.

Podczas uroczystości na placu Wolności uroczyście pożegnano żołnierzy z Centruj Przygotowań do Misji Zagranicznych, którzy wyjeżdżają na misje pokojowe w Kosowie i Libanie.

Pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych poinformował, że głównymi zadaniami kontyngentu w Libanie będzie monitorowanie sytuacji na pograniczu libańsko-izraelskim. Polscy żołnierze będą patrolowali miasteczka i wioski, sygnalizując obecność wojsk ONZ oraz chronić ludność cywilną.

Reklama