Kolejne zmiany w organizacji ruchu na północy Kielc

Data publikacji: 11.11.2019 20:39 / Data aktualizacji: 12.11.2019 17:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 12.11.2019. Zmiana organizacji ruchu na ulicy Szybowcowej

Kielce. 12.11.2019. Zmiana organizacji ruchu na ulicy Szybowcowej
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku budową ulicy Szybowcowej w Kielcach. Kierowcom udostępniona została połowa nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Radomskiej i Szybowcowej.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg informuje, że na odcinku około 400 metrów, od nowego ronda w stronę centrum miasta, ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany sygnalizacją świetlną. Kierowcy jadący ul. Szybowcową od strony Masłowa na skrzyżowaniu z ul. Radomską mogą wykonać wyłącznie manewr skrętu w lewo w stronę Kielc lub w prawo w stronę Warszawy.

- To jest dość duża operacja. We wprowadzenie zmian zaangażowani zostali także funkcjonariusze policji, możliwe będzie również czasowe wstrzymanie ruchu - dodaje rzecznik.

Ponadto na około stumetrowym odcinku ulicy Starogórskiej - od Radomskiej w stronę Szybowcowej - wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Oprócz tego na czas zmian, kierowcy jadący ulicą Szybowcową nie będą mieli możliwości dojazdu do Radomskiej.

W związku z tymi zmianami, drogowcy wprowadzili objazdy. Osoby chcące dojechać do ulicy Witosa z Masłowa muszą wybrać przejazd przez Radomską, Jaworskiego i Warszawską. Natomiast dojazd do ulicy Starogórskiej odbywa się poprzez Warszawską i Sikorskiego. Budowa nowych ulic: Szybowcowej, Zagnańskiej i Witosa przebiega zgodnie z harmonogramem.

- Najbardziej zaawansowane prace są prowadzone na ulicy Zagnańskiej, gdzie w zasadzie w dużej części wykonana jest już nowa jezdnia. Na nowej ulicy Szybowcowej wykonane jest około 600 metrów nawierzchni na dwóch jedniach.

Budowa jest częścią część największej miejskiej inwestycji drogowej realizowanej w tej perspektywie unijnej przez samorząd Kielc. Kosztem ponad 130 mln zł wybudowana zostanie druga jezdnia ulicy Zagnańskiej, rozbudowana zostanie także ulica Witosa.

SCHEMAT ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU

Tagi do tego wpisu
Reklama