Krzysztof Lipiec zapowiada ciężką pracę dla Polski

Data publikacji: 12.11.2019 09:54
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Poseł Krzysztof Lipiec

Poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Rozpoczynamy na nowo dobry czas dla Polski - powiedział Krzysztof Lipiec, komentując rozpoczynające się dziś pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu. - Po złożeniu ślubowania, które jest zawsze bardzo uroczyste, przystępujemy do pracy, by móc zrealizować zapowiadany przed wyborami program Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk zapowiada ciężką pracę dla Polski. Nowy skład rządu został już przedstawiony, by jak najszybciej zrealizować projekt na pierwsze 100 dni gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego.

- Rozpoczynamy na nowo dobry czas dla Polski. Chcemy jak najszybciej przyjąć odpowiednie regulacje prawne, które umożliwią m.in. zrównanie praw polskich rolników w stosunku to tych, które mają w krajach Europy Zachodniej. Kolejnym punktem jest przyjęcie ustaw o 13. i 14. emeryturze, przyjęcie małego ZUS-u dla przedsiębiorców, czy pakietu ochronnego dla pacjentów po 40. roku życia - zaznaczył.

- To bardzo ważne rozwiązanie, ponieważ oznaczać będzie badania kontrolne i profilaktyczne, które we wczesnym stadium będą wykrywać ewentualne choroby. Lepiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć - zauważa lider świętokrzyskiego PiS.

Poseł pytany o pracę w Senacie, gdzie Prawo i Sprawiedliwości nie ma większości, wyraził nadzieję, że w izbie wyższej także uda się przyjąć dobre rozwiązania dla Polski, a senatorowie wykażą się dużą odpowiedzialnością i rozwagą.  

Dziś w Warszawie na pierwszym posiedzeniu zbiera się Sejm i Senat. Wśród 460 posłów jest 16 z województwa świętokrzyskiego. Mamy także 3 senatorów.

POSŁUCHAJ ROZMOWY DNIA:

Reklama