Będzie nowy standard w Klinice Okulistyki. Rozpoczyna się remont

Data publikacji: 12.11.2019 12:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.11.2019 Kielce. Klinika Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

12.11.2019 Kielce. Klinika Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Klinice Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego rozpoczyna się remont. Pozwoli on na dostosowanie kliniki do aktualnych wymogów, znacznie poprawią się też warunki pobytu pacjentów. Klinika zostanie odświeżona, na podłodze będą nowe płytki, a sale zabiegowe zyskają klimatyzację.

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na Czarnowie wymienione zostaną również wszystkie instalacje. 

- Na czas remontu zespół i pacjenci będą musieli opuścić wszystkie pomieszczenia. Klinika z drugiego piętra w budynku głównym szpitala przeprowadziła się piętro wyżej, do pomieszczeń zlokalizowanych przed Anestezjologią i Intensywną Terapią - dodaje Anna Mazur-Kałuża.

Do dyspozycji kliniki została przekazana również sala w obrębie chirurgii naczyniowej. Jak informuje Michał Biskup, kierownik Kliniki Okulistyki, mimo remontu oddział będzie funkcjonował tak jak dotychczas.

- Nie planujemy wstrzymywać zabiegów planowych, chcemy utrzymać dotychczasową kolejkę pacjentów do usunięcia zaćmy. Obecnie chorzy na ten zabieg czekają u nas około 2. miesięcy. Natomiast nieznacznemu ograniczeniu mogą ulec zabiegi z zakresu powiek i spojówek - dodaje Michał Biskup.

Inwestycja powinna zakończyć się do końca lutego 2020 roku. Remont kosztował będzie prawie 1 mln 300 tys. złotych i w 85 proc. pieniądze na jego przeprowadzenie przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości
Reklama