Prezydent podał rękę posłom i apelował o zgodę

Data publikacji: 12.11.2019 13:20
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
Warszawa. Sejm. Pierwsze posiedzenie izby IX kadencji

Warszawa. Sejm. Pierwsze posiedzenie izby IX kadencji
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu IX kadencji prezydent Andrzej Duda podszedł do parlamentarzystów zasiadających w pierwszym rzędzie poselskich ław - posłów Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, PSL, Konfederacji oraz PiS - i podał im rękę. Apelował przy tym o zgodę.

Na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu prezydent życzył posłom, aby służąc Rzeczypospolitej i obywatelom osiągnęli swoje cele i zrealizowali swoje pragnienia.

- Chciałbym, żeby ocena pracy wysokiej Izby w polskim społeczeństwie rosła, to jest bardzo ważne, żeby ludzie o Sejmie i o posłach mówili dobrze - dodał.

- Polska jest jedna i proszę, żebyście państwo zawsze o tym pamiętali. Chciałbym, żebyście państwo teraz, na rozpoczęcie tej kadencji, na początek podali sobie rękę. Po prostu, tak zwyczajnie, jak ci, którzy spotykają się po to, żeby toczyć debatę o bardzo ważnych sprawach i umieją usiąść i spokojnie dyskutować, po to, żeby się spotkać i rozejść w pokoju i w przyjaźni. Mimo wszystkich różnic i podziałów - powiedział Andrzej Duda.

- Każdy z państwa ma znajomych, a bardzo często i rodzinę o różnych poglądach, przecież wiecie o tym. Powinniśmy robić wszystko, żeby tych sporów, zwłaszcza wewnątrzrodzinnych było jak najmniej. Czasem mówią: „ryba psuje się od głowy. Głowa jest tutaj” - oświadczył prezydent.

Po zakończeniu przemówienia prezydent podszedł do parlamentarzystów zasiadających w pierwszym rzędzie poselskich ław - posłów Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, PSL, Konfederacji oraz PiS - i podał im rękę.

Andrzej Duda podziękował też za przybycie na inauguracyjne posiedzenie Sejmu byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama