Kolejny działacz PSL na dyrektorskim stołku w ratuszu

Data publikacji: 12.11.2019 17:42
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Dariusz Detka, działacz PSL i do niedawna dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego został dyrektorem Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Kielce.

To kolejny transfer działacza ludowców z urzędu marszałkowskiego do ratusza. Wcześniej, bez konkursu pracę dostały tam: dyrektor i wicedyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska: Agata Binkowska i Aleksandra Woźniak-Czaplarska.

Konkurs na to stanowisko dyrektora wydziału przedsiębiorczości w magistracie ogłaszany był trzykrotnie. Dariusz Detka brał udział w każdym z postępowań. W pierwszym konkursie nie spełnił jednak oczekiwań komisji. W drugim podejściu wypadł lepiej, ale jego kandydatura nie przypadła do gustu prezydentowi Bogdanowi Wencie. Udało się za trzecim razem.

W oficjalnym uzasadnieniu wyboru możemy przeczytać, że Detka udowodnił swoje kwalifikacje i wiedzę potrzebną do objęcia stanowiska. Czynnikiem decydującym miało być 20-letnie doświadczenie w administracji publicznej, w tym wieloletnie na stanowiskach kierowniczych.

Reklama