Budowa S7 już na finiszu. Wkrótce decyzja dotycząca kieleckiego odcinka S74

Data publikacji: 13.11.2019 14:12
Autor: Robert Felczak , Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.11.2019 Skarżysko. Budowa trasy ekspresowej S7

13.11.2019 Skarżysko. Budowa trasy ekspresowej S7
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do końca roku ma zostać oddany ostatni fragment ekspresowej „siódemki” w okolicach Skarżyska. Jak powiedziała Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawca położył już ostatnią warstwę ścieralną na 7-kilometrowym fragmencie do granicy województwa.

Pozostało jedynie namalowanie i ustawienie znaków drogowych, barier ochronnych i ekranów akustycznych oraz dokończenie prac na węźle Skarżysko. Wykonawca zapewnia, że jeżeli planów nie zniweczy pogoda, to kierowcy z nowej trasy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku, mimo że zgodnie z kontraktem droga powinna być oddana w maju 2020 roku.

- To oznacza, że mamy szansę, aby jeszcze w tym roku skorzystać z całego, ponad stukilometrowego odcinka ekspresowej „siódemki” biegnącej przez województwo świętokrzyskie - dodaje Małgorzata Pawelec.

Nadal nie wiadomo natomiast jak przeprowadzić przez Kielce ekspresowy fragment S74 od skrzyżowania w okolicy Galerii Echo do węzła Kielce Zachód. W grę wchodzą trzy warianty. Decyzję w tej sprawie podejmie komisja projektów inwestycyjnych, która będzie rekomendować jedno z rozwiązań. Na najbardziej newralgicznym odcinku powstanie wiadukt, tunel albo jedynie zagłębienie, którym poprowadzona zostanie „ekspresówka”. Do końca roku ma zostać przedstawiona rekomendacja tak, by zgodnie z planem inwestycja powstała do 2024 roku.

Reklama