Jarosław Rusiecki znów na czele senackiej komisji obrony

Data publikacji: 13.11.2019 22:02
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.11.2019. Warszawa. Inauguracyjne posiedzenie Senatu. Senator Jarosław Rusiecki

12.11.2019. Warszawa. Inauguracyjne posiedzenie Senatu. Senator Jarosław Rusiecki
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Senatorowie wybrali przewodniczących komisji wyższej izby parlamentu. Senator Jarosław Rusiecki nadal będzie kierował pracami komisji obrony narodowej.

- Dla mnie to wielki zaszczyt, ale jednocześnie czuję wielką odpowiedzialność za sprawy bezpieczeństwa wszystkich obywateli - powiedział Radiu Kielce. Jak dodał, chce wspierać żołnierzy i jednostki działające w naszym regionie: to 3. Sandomierski Batalion Radiotechniczny, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, czy rozwijająca się 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej.

Zdaniem senatora, bardzo ważne będą także sprawy gospodarcze związane z obronnością. - Zakłady Metalowe "Mesko" w Skarżysku to jedna z najważniejszych firm w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej - uważa senator.

Jarosław Rusiecki jest zadowolony z tego, że poparcie dla jego kandydatury i wyboru na przewodniczącego senackiej komisji było jednomyślne.

W Senacie, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości przewodniczą jeszcze komisjom: gospodarki - Marek Pęk, infrastruktury - Jan Hamerski, nauki, edukacji i sportu - Kazimierz Wiatr,  rolnictwa i rozwoju wsi - Jerzy Chróścikowski) i ochrony środowiska - Zdzisław Pupa.

Reklama