Karyś: mamy nieciekawy obraz coraz droższego miasta

Data publikacji: 14.11.2019 08:22 / Data aktualizacji: 14.11.2019 10:15
Autor: Marek Orkisz , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.11.2019. Kielce. Jarosław Karyś, wiceprzewodniczący kieleckiej rady miasta i członek komisji finansów.

14.11.2019. Kielce. Jarosław Karyś, wiceprzewodniczący kieleckiej rady miasta i członek komisji finansów.
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Obietnice Prezydenta Wenty podczas kampanii wyborczej były bardzo atrakcyjne. Dziś widzimy, że nic z nich nie zostało - powiedział Jarosław Karyś, szef klubu PiS w kieleckiej radzie miasta. W ten sposób skomentował proponowane przez ratusz liczne podwyżki dla mieszkańców.

Przypomnijmy, urzędnicy proponują podwyżkę podatku od nieruchomości, większe opłaty za parkowanie w centrum, pobyt dziecka w żłobku oraz za odbiór śmieci  

Jak powiedział gość Radia Kielce zamiast proponowanego przyciągania przedsiębiorców i wsparcia dla młodych rodzin, mamy nieciekawy obraz coraz droższego miasta. Co więcej, radni komisji finansów do dzisiaj nie znają założeń przyszłorocznego budżetu. Nie wiedzą, na co wyższe dochody mają być przeznaczone.

Radny przypomniał, że ratusz obiecywał iż rada miasta otrzyma szkielet budżetu na miesiąc wcześniej, by móc nad nim pracować. To pozwoliłoby przeanalizować zasadność podwyżek i łatwiej byłoby uzyskać w tej sprawie konsensus. Z prezydentem Wentą radni nie widzieli się od miesięcy. To także pokazuje, jak wygląda nasza współpraca. Proponowane podwyżki są bardzo wysokie i nie wiemy na co te pieniądze mają być przeznaczone.     

Jako przykład radny podał propozycję opłaty za wywóz śmieci, które mają wzrosnąć dwukrotnie z 9,5 zł do 19 zł. Moim zdaniem - mówi Jarosław Karyś, te kwoty są przeszacowane. 

Podobne wiadomości
Reklama