Prezydent RP z historyczną wizytą w Kazimierzy Wielkiej [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 14.11.2019 16:20 / Data aktualizacji: 14.11.2019 19:20
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.11.2019  Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy

14.11.2019 Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Andrzej Duda przebywał z wizytą w Kazimierzy Wielkiej. Głowa państwa spotkała się z mieszkańcami w kazimierskim ośrodku sportu przy ulicy Kościuszki.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że jestem pierwszym urzędującym prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, który odwiedza państwa miasto i powiat. Jest to dla mnie wielka chwila - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Kazimierzy Wielkiej prezydent Andrzej Duda.

Podczas swojego wystąpienia prezydent nawiązał, do tego jak ważna jest pamięć o historii swojego regionu, a także o bohaterach walczących o niepodległość oraz tych, którzy zapisali się na kartach historii.

- Wiem, że czcicie państwo z wielką pieczołowitością ten niezwykle ważny dla Polski czas, czas stulecia odzyskania niepodległości. Ma dla nas ogromny walor. Przypomina nam o tym, co dla nas jest ważne, a także przypomina o tych, którzy przez ponad 123 lata starali się odzyskać niepodległą, wolną ojczyznę, którą im zabrano - mówił.

Andrzej Duda podziękował także mieszkańcom za udział w ostatnich wyborach, jak stwierdził to wyraz troski o to, abyśmy mieli wpływ na to, żeby Polska stawała się krajem coraz lepszym.

- Chodzi nam o to, aby polskie państwo było sprawiedliwe, które rzeczywiście realizuje zasady społecznej gospodarki rynkowej i sprawiedliwego podziału dóbr. Państwo jest po to, aby służyć ludziom, to jest nasza filozofia. Ja taką właśnie filozofię chcę realizować jako przedstawiciel polskich władz. Służenie ludziom to mój prezydencki program - zaznaczył.

Andrzej Duda nawiązał także do powierzenia Mateuszowi Morawieckiemu misji tworzenia nowego rządu. Prezydent wyraził przekonanie, że nowy rząd będzie kontynuował dobre zmiany, które następowały w Polsce przez ostatnie cztery lata.

- Możecie być państwo pewni, że póki starczy mi sił będę ten rząd wspierał w tych działaniach, które służą poprawie jakości życia, przede wszystkim polskiej rodziny posiadającej dzieci. To jest nasz główny wyznacznik. To jest najważniejsza wspólnota w polskim społeczeństwie - mówił.

Andrzej Duda nawiązał także do możliwości rozwoju Kazimierzy Wielkiej jako uzdrowiska. Będzie to możliwe dzięki źródłom termalnym i mineralnym. Jak zaznaczył, warto w to zainwestować.

- Możecie być państwo pewni mojego wsparcia, także na poziomie lokalnym. Będę z marszałkiem rozmawiał na ten temat. Będziemy szukać możliwości w tym zakresie - podkreślał.

Po wizycie w Kazimierzy Wielkiej prezydent Andrzej Duda udał się na spotkanie z mieszkańcami Proszowic w województwie małopolskim.

Reklama