Andrzej Duda z wizytą w Kazimierzy Wielkiej [ZAPIS RELACJI]

Data publikacji: 14.11.2019 16:10
Kategoria: Wiadomości z regionu
14.11.2019. Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy

14.11.2019. Kazimierza Wielka. Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Andrzej Duda przebywał z wizytą w Kazimierzy Wielkiej. Głowa państwa spotkała się z mieszkańcami w kazimierskim ośrodku sportu przy ulicy Kościuszki.

16:45 Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego

16:50 Głos zabiera starosta powiatu kazimierskiego Jan Nowak. Przywitanie zgromadzonych gości. Włodarz podkreślił, że to wyjątkowy dzień dla całego powiatu: - To pierwsza wizyta na ziemi kazimierskiej Prezydenta RP. Pod względem symbolicznym także jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w czasie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - dodaje.

16:55 Głos zabiera Prezydent RP Andrzej Duda: - Dla mnie to jest zaszczyt, że jestem pierwszym urzędującym prezydentem, który odwiedza Państwa miasto, powiat - powiedział. Zaznaczył także jak ważna jest pamięć o historii swojego regionu, o bohaterach, którzy walczyli o niepodległość, tych, którzy zapisali się na kartach historii i literatury.

17:05 Andrzej Duda podziękował także za udział w ostatnich wyborach: - Dziękuję, że biorą Państwo sprawy w swojej ręce. To jest bardzo istotne, abyśmy mieli wpływ na to, żeby Polska stawała się krajem coraz lepszym - powiedział prezydent. - Realizowany jest program 500 plus, program 300 plus, program pomocy dla dzieci, które idą po raz pierwszy do szkoły. To są działania, które służą wsparciu polskiej rodziny - dodał.

- To mój prezydencki program - służenie ludziom. Właśnie po to zostałem wybrany. I dlatego chcę Państwu zaręczyć, że wszystkie działania, które będą mogły zagrozić bytowi Polaków i jeśli będą niosły niebezpieczeństwo ja je zatrzymam - powiedział prezydent.

17:10 Powierzyłem dzisiaj funkcję stworzenia nowego rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Długo wczoraj dyskutowałem na ten temat z premierem  i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Skład rządu w zasadzie jest już sformułowany. Wierzę, że nowy rząd będzie kontynuował zmiany służące jakości życia, przede wszystkim społeczeństwu, polskiej rodzinie. Aby w Polsce żyło się coraz wygodniej, a ci którzy wyjechali z kraju, aby wrócili do Polski. Możecie być Państwo pewni, że dopóki starczy mi sił i możliwości będę ten rząd w tych działaniach wspierał, w tych właśnie, które służą poprawie jakości życia, które służą poprawie jakości życia przede wszystkim polskiej rodziny, posiadającej dzieci, bo to jest nasz najważniejszy wyznacznik. To jest najcenniejsza wspólnota w polskim społeczeństwie - zaznaczył prezydent. Andrzej Duda podkreślił, że wierzy, iż dzięki mądrej polityce podatkowej poprawi się byt zwykłych ludzi. Ma się to stać przede wszystkim za sprawą zbierania tych podatków, odbierania ich tym, którzy do tej pory je kradli. Prezydent zapowiedział, że szczególnie wspierane będą teraz działania, które służą poprawie bytu zwykłych ludzi: - One służą poprawie funkcjonowania Rzeczypospolitej, jej organów, rozwojowi infrastrukturalnemu takich miejsc, które do tej pory były zaniedbane, którym dawano mniejsze szanse. Właśnie to jest polityką zrównoważonego rozwoju.

17:12 Andrzej Duda ponownie nawiązał do Kazimierzy Wielkiej: - Jeżeli macie Państwo szansę rozwijać swój region, dzięki źródłom termalnym to trzeba w to zainwestować. Będę z marszałkiem rozmawiał na ten temat. Będziemy szukać możliwości w tym zakresie. Region powinien wykorzystywać odkryte źródła termalne i mineralne do rozwoju powiatu i miasta.

17:15 Prezydent spotyka się i rozmawia z mieszkańcami.

Wizyta Andrzeja Dudy była pierwszym oficjalnym spotkaniem prezydenta Polski z mieszkańcami Kazimierzy Wielkiej.

Reklama