„Kubuś” będzie miał nową siedzibę. Miasto ogłosiło przetarg

Data publikacji: 14.11.2019 16:21
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Kielce. Teatr Lalki i Aktora Kubuś
Kielce / Fot. Radio Kielce

Bliżej przeprowadzki kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” do nowej siedziby. Miasto ogłosiło przetarg na przystosowanie budynku na kieleckim Wzgórzu Zamkowym pod potrzeby teatru. Wykonane ma być przede wszystkim wzmocnienie gruntu i ścian zabytkowego budynku.

Plany przeniesienia teatru „Kubuś” na ulicę Zamkową sięgają 2014 roku. Początkowym problemem było zdobycie na ten cel funduszy unijnych, które miałyby pokryć aż 80 proc. przebudowy. Finalnie pieniądze udało się uzyskać, ale dopiero w 2016 roku.

W marcu tego roku, plany adaptacji budynków przy Zamkowej zostały wstrzymane. Z inwestycji zrezygnowano, aby zabezpieczyć pieniądze na rozstrzygnięcie przetargu związanego z przebudową ulic Witosa i Zagnańskiej. Ostatecznie w maju kieleccy radni zgodzili się na zmiany w budżecie i przywrócenie finansowania na przebudowę nowej siedziby teatru.

Koszt modernizacji budynku szacowany jest na 31 mln. W nowej siedzibie, według założeń mają być dwie sceny. Widownia dużej sceny ma mieć dwieście miejsc, a mała około stu.

Reklama