Politechnika wyszkoli koneckich uczniów

Data publikacji: 15.11.2019 14:14
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska
Kielce. 09.11.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

34 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich zostanie objętych naukową opieką przez badaczy z Politechniki Świętokrzyskiej. W piątek została podpisana umowa o współpracy placówek. Uczniowie z koneckiej klasy informatycznej będą korzystać z wyjątkowych zajęć, które umożliwią im łatwiejszy start w przyszłej pracy zawodowej.

Prof. Zbigniew Koruba, prorektor Politechniki Świętokrzyskiej podkreśla, że uczelnia chce zachęcić zdolnych uczniów, aby wybrali dalszą edukację w Kielcach na kierunku teleinformatyki, dlatego zaplanowano szeroki program kształcenia.

- Będą odbywały się zajęcia, kursy, spotkania. Będziemy zapraszać nie tylko uczniów, ale i nauczycieli, aby kadra nauczycielska się doskonaliła – podkreśla.

Jak dodaje prorektor, oprócz wsparcia uczelni przewidziana jest też współpraca z potencjalnym pracodawcą, międzynarodową firmą.

- Będzie to trójstronna współpraca, bo Zespół Szkół w Końskich będzie współpracował nie tylko z Politechniką Świętokrzyską, ale i z dużą firmą informatyczną.

Beata Fidor, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich, podkreśla, że współpraca jest szansą zarówno dla uczniów jak i dla szkoły.

- Zdobędą dodatkowe umiejętności, kwalifikacje. Zwiększy się ich konkurencyjność na rynku pracy, będzie to większa szansa na osiągnięcie sukcesu w przyszłości. To jest powód nawiązania współpracy - mówi dyrektor.

Patronat nad klasą będzie trwał trzy lata.

Reklama