Pierwsza Dama chwali kielecki ośrodek [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 18.11.2019 09:04 / Data aktualizacji: 18.11.2019 15:52
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda uczestniczy w uroczystościach jubileuszu Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego imienia Marii Majewskiej w Kielcach. Placówka obchodzi 10-lecie istnienia

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda uczestniczy w uroczystościach jubileuszu Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego imienia Marii Majewskiej w Kielcach. Placówka obchodzi 10-lecie istnienia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w uroczystości zorganizowanej w Kielcach z okazji dziesięciolecia działalności Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego imienia Marii Majewskiej. Pani Prezydentowa objęła honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że udział w tej uroczystości jest dla niej dużym zaszczytem.

- Nie mam co do tego wątpliwości, że przez te dziesięć lat dokładali państwo wszelkich starań, by nie tylko umożliwić dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami realizację edukacji, ale także, aby stworzyć wspaniałe warunki dla ich wszechstronnego rozwoju i przygotować ich do tego, aby mogli samodzielnie funkcjonować w życiu społecznym - mówiła.

Pani Prezydentowa dodała, że na szczególną uwagę zasługuje postawa pracowników ośrodka, którzy przez ostatnią dekadę swoją pracą zasłużyli na zaufanie wszystkich podopiecznych, jak i ich rodziców.

- Postawą pełną szacunku i zrozumienia dla specyficznych potrzeb swoich wychowanków. Postawą pełną empatii serdeczności i wrażliwości - stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.

Joanna Błońska dyrektor ośrodka stwierdziła, że jubileusz to okazja do podsumowania dotychczasowej działalności placówki.

- Można powiedzieć, że 10 lat to niewiele, jednak dla nas to bardzo dużo. To czas mniejszych i większych sukcesów naszych uczniów, a także niezwykle ciężka praca. Ten jubileusz to także niezwykle mile spędzony okres w gronie wspaniałych ludzi tworzących niesamowitą atmosferę tego ośrodka - powiedziała.

Zdaniem poseł Agaty Wojtyszek z Prawa i Sprawiedliwości, kielecki ośrodek daje możliwość wczesnej interwencji i skutecznej pracy z niepełnosprawnymi wśród najmłodszych.

- Dziś mogliśmy zobaczyć z jaką energią i entuzjazmem wychowawcy-terapeuci pracują w tym ośrodku. Myślę, że uśmiechy rodziców są podziękowaniem i dowodem na to, że droga jaką sobie wskazał ośrodek jest właściwa - stwierdziła.

Senator Krzysztof Słoń wspomina, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat z dobrodziejstw kieleckiego ośrodka korzystają także najmłodsi z całego województwa.

- Działalność ośrodka to efekt dobrej pracy wielu terapeutów i opiekunów, a także możliwość integracji i wsparcia dla rodziców, którzy na co dzień borykają się z trudami wychowania dziecka z niepełnosprawnością - dodaje.

Zdaniem wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza o skuteczności działania kieleckiego ośrodka świadczą uśmiechy jego podopiecznych. Wojewoda zaznaczył, że jego urząd będzie wspierał w działaniach tego typu placówki.

Podczas dzisiejszej uroczystości zasłużonym pracownikom ośrodka, a także samorządowcom i instytucjom współpracującym zostały wręczone pamiątkowe statuetki. Program artystyczny zaprezentowali także podopieczni placówki.

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda uczestniczy w uroczystościach jubileuszu Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego imienia Marii Majewskiej w Kielcach. Placówka obchodzi 10-lecie istnieniaFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama