Ostrowiecki Browar Kultury z nowym planem na działanie

Data publikacji: 18.11.2019 15:12
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Kultura
Ostrowiecki Browar Kultury

Ostrowiecki Browar Kultury
Ostrowiec Św.. 18.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Wspólny kalendarz imprez, aby unikać pokrywania się interesujących przedsięwzięć i synergia między wszystkimi instytucjami wchodzącymi w skład Ostrowieckiego Browaru Kultury - to plan na działanie nowej miejskiej placówki, przedstawiony przez jej dyrektora - Jacka Kowalczyka.

W jej skład wchodzą: Miejskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych i Miejska Biblioteka Publiczna.

Szef Browaru Kultury podkreśla, że sam budynek oraz powstające muzeum tradycji hutnictwa mogą poszerzyć ofertę krajoznawczo-kulturalną miasta. Dodatkową wartością będzie wypracowanie ciekawych imprez i współpraca z innymi miastami nad Kamienną.

- Chciałbym, abyśmy za rok lub dwa mogli powiedzieć, że mamy nowe wydarzenia, które mogą wypracować renomę miasta. Będziemy nad tym pracować z radnymi, mieszkańcami, odbiorcami sztuki - mówi Jacek Kowalczyk.

Nowy dyrektor nie ukrywa, że na urzeczywistnienie pewnych planów będą potrzebne o wiele większe pieniądze, ponieważ sama przestrzeń Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie generowała większe koszty. Jak wysokie będą? Nie wiadomo, ponieważ prezydent miasta Jarosław Górczyński nie chce ujawnić szacunków.

Tagi do tego wpisu
Reklama