Maciej Giemza w Dubaju przygotowuje się do 42. Rajdu Dakar

Data publikacji: 18.11.2019 15:54
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza

Maciej Giemza
Fot. Orlen Team

Kielczanin Maciej Giemza wyleciał w poniedziałek do Dubaju. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich 24-letni motocyklista ORLEN Team będzie przygotowywał się do Rajdu Dakar, który po raz pierwszy w historii zostanie zorganizowany w Azji. W 2020 roku impreza odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

- O przyszłorocznym Dakarze wiem tak naprawdę niewiele. Więcej informacji, organizatorze przekażą na konferencji, która w środę 20 listopada odbędzie się w Paryżu - powiedział Maciej Giemza. - Pewne jest, że do przejechania będzie około 8 tys. kilometrów, dwanaście etapów z dniem przerwy po szóstym. Będzie to dla mnie trzeci Dakar i trzeci inny. Pierwszy w Peru, Boliwii i Argentynie, drugi tylko w Peru, a trzeci tylko w Arabii Saudyjskiej. Gospodarz przyszłorocznej imprezy ma jednak zdecydowanie większy potencjał i warunki - ocenił mieszkający w Piekoszowie zawodnik.      

42. Rajd Dakar rozpocznie się w niedzielę 5 stycznia w Dżedda, mieście w zachodniej części Arabii Saudyjskiej, w prowincji Mekka, nad Morzem Czerwonym.

Reklama