WOT zajmie nieruchomość po ostrowieckim gimnazjum

Data publikacji: 19.11.2019 16:54
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.11.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Sesja rady miasta

19.11.2019 Ostrowiec Świętokrzyski. Sesja rady miasta
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Radni miejscy w Ostrowcu Świętokrzyskim wyrazili zgodę na zbycie nieruchomości na osiedlu Słonecznym. Potwierdziły się tym samym nieoficjalne dotychczas informacje, że Wojska Obrony Terytorialnej zainteresowane są ulokowaniem swojego batalionu w budynku po jednym z gimnazjów.

Budynek po likwidacji szkoły stałby pusty, a gmina w związku z jego utrzymaniem ponosiłaby koszty.

Jak wyjaśniał prezydent miasta Jarosław Górczyński, dziś radni zgodzili się na zbycie nieruchomości. Zanim dojdzie do faktycznej sprzedaży musi zostać spełniona cała procedura.

- Najpierw zgoda państwa, potem zarządzenie prezydenta miasta. Dopiero później protokolarne ustalenia i przeniesienie własności po zapłaceniu całej kwoty - dodaje prezydent.

WOT chce zapłacić za nieruchomość 7 milionów 200 tysięcy złotych. Radni Prawa i Sprawiedliwości również zagłosowali za projektem uchwały. Dariusz Kaszuba z klubu PiS podkreśla, że procedurę ściągnięcia WOT-u do miasta rozpoczął poprzedni zarząd powiatu oraz senator Jarosław Rusiecki.

- Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, by poprzeć tę uchwałę. Dobrze się dzieje, że wojsko wraca do naszego miasta - mówi Dariusz Kaszuba.

Jak informowaliśmy, w 2018 roku były zarząd powiatu przekazał nieodpłatnie wojsku półtorahektarową działkę na obrzeżach miasta przy ul. Antoniego Hedy „Szarego”. Zły stan techniczny budynków, które na tej działce się znajdują spowodował, że wojsko postanowiło szukać innej lokalizacji.

Reklama