Ostrowiecki szpital będzie miał nowy parking. Na razie spore utrudnienia

Data publikacji: 19.11.2019 21:11
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.11.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. Remont parkingu przed szpitalem

19.11.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. Remont parkingu przed szpitalem
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Sto miejsc parkingowych pojawi się przy szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim na działce bezpośrednio sąsiadującej z wejściem do lecznicy. Właśnie rozpoczął się remont. Dotychczas był tam parking, jednak bardzo ciasny i nieuporządkowany.

Prace zaczęły się od zmiany organizacji ruchu oraz wycięcia drzew. Jak informuje prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Krzysztof Kowalski, w większości zlikwidowana zostanie wysepka na środku parkingu.

- Zostanie poszerzona jezdnia po obu stronach. Ulica bliżej wejścia do szpitala będzie jednokierunkowa. Na odcinku, który jest dalej od wejścia obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy - wyjaśnia Krzysztof Kowalski.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym Tomasz Mroczek informuje, że dotychczas miejsc parkingowych było zaledwie 40.

- Liczba tych miejsc zostanie zwiększona, przede wszystkim dzięki zmianie organizacji parkowania. W tym momencie to parkowanie równoległe. Po remoncie na większości miejsc będzie parkowanie prostopadłe - wyjaśnia Tomasz Mroczek.

Po modernizacji miejsce postoju taksówek znajdzie się w innym miejscu, bliżej budynku szpitala. Osoby odwiedzające placówkę uważają, że zwiększenie miejsc parkingowych bardzo się przyda. Mają też nadzieję, że po remoncie parking nie będzie płatny. Dodają także, że remont był konieczny. Niektórzy nawet mówią, że miejsca postojowe powinny zostać zorganizowane na sąsiedniej działce, która przylega do starego parkingu.

Jak wyjaśnia Tomasz Mroczek, sąsiednia działka należy do gminy Ostrowiec Świętokrzyski, dodatkowo to teren leśny, który wymagałby skomplikowanej procedury, dlatego nie ma w planach poszerzania parkingu.

Inwestycję wykonuje Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakończyć się ma ona 9 grudnia. Zmiana organizacji ruchu dotyczy ulicy Szymanowskiego, gdzie obowiązuje ruch jednokierunkowy od strony ronda Batalionów Chłopskich do ulicy Szpitalnej. Wyjazd w kierunku centrum odbywa się poprzez ulice Szpitalną i Długą.

Na czas remontu dopuszczony będzie postój pojazdów po obu stronach ulicy Szymanowskiego, gdzie obowiązuje ruch jednokierunkowy. Z kolei taksówki mogą parkować na zatoczce autobusowej przy ulicy Szymanowskiego. Dojazd na parking wewnętrzny na terenie szpitala pozostanie bez zmian.

Reklama